Препарати від бліх і кліщів. Особливості застосування.
Що може бути прекрасніше теплого весняного сонця і активного відпочинку зі своїм улюбленцем на природі. Однак весняний період є найбільш небезпечним для тваринного і відповідальним для власника, так як саме на власникові лежить цілковита відповідальність за здоров'я і безпеку домашнього улюбленця. У весняно-осінній період величезну небезпеку для тваринного представляють блохи і кліщі, а правильніше сказати ― особливо кліщі, оскільки саме вони є носіями небезпечної хвороби пироплазмоз, яку неймовірно важко вилікувати без наслідків для тварини. Крім того, останнім часом з'явився ще один ворог для здоров'я тварини ― це комарі-кровопивці, які можуть заразити тваринного небезпечною хворобою, як дірофіляріоз(серцеві гельмінти.
Зайшовши в будь-який магазин чи аптеку, можна зрозуміти, що таке розмаїття препаратів зводить проблему нанівець. Проте саме таке розмаїття протипаразитарних препаратів і є найбільша проблема. Давайте почнемо з початку. В першу чергу необхідно визначитися, обробка тварини буде проводитися в цілях профілактики або Ви вже виявили паразита на тілі вихованця. Купуючи препарат необхідно уточнити, від яких паразитів призначено засіб, оскільки препарат може захищати від бліх, але ніяк не впливати на кліщів. Якщо засіб призначений для обробки кліщів, необхідно впевнитися, що іксодові та коростяні кліщі також потрапляють в цей список. Можна купувати препарати, що захищають від усіх видів внутрішніх і зовнішніх паразитів.
Важливо зауважити, що в цілях економії не варто купувати один засіб для кішки і собаки, оскільки діюча речовина препарату може походити одній тварині, а іншому завдати непоправної шкоди. Кожен власник знає про здоров'я вихованця й тому не слід нехтувати протипоказаннями в інструкції,якщо є можливість, придбайте своєму улюбленцю максимально безпечний засіб і уважно читайте інструкцію, а головне, чітко її дотримуйтесь. Якщо для вирішення проблеми підходять кілька засобів і в своєму виборі Ви зайшли в глухий кут, прочитайте в інструкції, яка речовина є основним. Ми радимо зупиниться на засобі, у якому два та більше діючих речовини, оскільки часто одна речовина підсилює дію іншої. Також, комбінуючи препарати вибирайте їх з різними діючими речовинами.
Пам'ятайте, що будь-які захисні засоби (крім шампунів) починають діяти через певний час. Обробивши тварина, не допускайте миттєвого контакту із зовнішніми паразитами, не виходьте відразу в місця проживання кліщів. Час дії і тривалість чітко вказані в інструкції. Хочеться звернути особливу увагу, що існує кілька форм захисних засобів і кожен засіб має особливості застосування. Якщо Ви зупинилися на ошийнику, то пам'ятайте, що нашийник повинен контактувати з шкірою і шерстю, щоб речовина рівномірно розподілялося. Що стосовно крапель, то дія здійснюється в підшкірній жировій прошарку , а, искупав тварина перед нанесенням, максимально знижується ефективність дії препарату.
В кінці статті хочеться сказати про дуже важливому.Обробляючи тварина, пам'ятайте, що необроблене місце проживання вихованця призводить до повторним зараженням. Якщо у Вас кілька улюбленців, для максимальної ефективності слід обробляти одночасно всіх вихованців, не забувши про місце їх проживання. Будьте пильні і не нехтуйте здоров'ям свого улюбленця, і пам'ятайте, що обраний Вами препарат починає діяти через деякий час, а саме головне-уважно читайте інструкцію, не забуваючи уточнювати термін придатності та умови зберігання протипаразитної кошти.
- SA-45 – один на все случаи жизни!VitamAll SА-45 – это настоящая палочка-выручалочка для всех питомцев!Повна версія статті
- Salmon Oil, або Універсальний еліксир здоров'я тварин.Чому лососеве масло краще риб'ячого жиру? Різниця між риб'ячим жиром і лососевим маслом все-таки є!Повна версія статті