Ідеальні вушка у моєї кішки.

Одним з життєво важливих органів у тварин є вуха. Стан вух безпосередньо впливає на настрій і поведінку тварини. У кошколюбов і кошковедов думки щодо чищення та обробки вух розділилися. Деякі вважають, що без потреби туди лізти непотрібно, інші ж, є прихильниками ідеальної вушної стерильності. Скрізь і завжди повинна бути золота середина. До гігієни і догляду тварину потрібно привчати з раннього віку і поступово. У кошенят характер ще не повністю сформований, і привчивши його до чищення вушок з дитинства, будучи дорослим, кіт не буде болісно реагувати на цю процедуру.
Симптоми та можливі причини нездужання
Давайте розглянемо ті випадки, коли необхідне втручання.
Якщо тварина часто трясе головою і постійно чеше лапкою біля вуха. Це може бути причиною попадання чужорідного тіла, яке необхідно акуратно зняти, якщо це не вдалося зробити, терміново звернутися до ветеринара, оскільки стороннє тіло може спровокувати отит.
Сильний наліт у вигляді дрібних темних крихт, можливо у Вашого улюбленця почався отодектоз-вушна короста. Дане захворювання небезпечне тим, що воно передається не тільки серед кішок, а й серед інших тварин. Особливістю є те, що коростяний кліщ, проникаючи у вушну раковину, завдає дуже сильний свербіж тварині. Лікування досить просте. Ветеринарний лікар допоможе Вам підібрати спеціальні акарицидні краплі.
Якщо кіт часто трясе головою і тримає голову весь час під нахилом. Ці симптоми супроводжують таке захворювання, як отит. Самолікування в цьому випадку може призвести до негативних наслідків. Для того, щоб правильно підібрати препарат, потрібно правильно встановити характер виникнення отиту.
Правила догляду за вухами у кішок
Слід врахувати те, що деякі породи кішок вимагають особливого догляду вушних раковин. Щоб підтримувати вушка тварини в чистому вигляді, після кожного купання протирайте сухою ваткою, оскільки зайва волога може привести до запальних процесів.
Роблячи гігієнічну процедуру слід пам'ятати кілька основних правил:
- застосування сили не принесе потрібного результату;
- не рекомендується використовувати ухочистки, рекомендуються ватні тампони для обробки;
- під час обробки слід акуратно вивернути вухо назовні під уникнення попадання інфекції в глиб вуха;
- для профілактики рекомендується змочити ватку в слабкий розчин перекису водню або в теплу воду, щоб розм'якшити сірку;
- не призначайте самі ліки для лікування вушних проблем.
Найголовніше звертати увагу на здоров'я Вашого улюбленця і Ви відразу помітите будь-які відхилення у здоров'я тварини, а профілактика завжди краще і дешевше, ніж лікування. Пам'ятайте, тварина не може сказати про те, що його турбує, але своєю поведінкою вона може показати це.
- SA-45 – один на все случаи жизни!VitamAll SА-45 – это настоящая палочка-выручалочка для всех питомцев!Повна версія статті
- Salmon Oil, або Універсальний еліксир здоров'я тварин.Чому лососеве масло краще риб'ячого жиру? Різниця між риб'ячим жиром і лососевим маслом все-таки є!Повна версія статті